Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Adalimumab i metotreksat na zapalenie błony naczyniowej oka u młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Znacznie większy odsetek pacjentów w grupie przyjmującej adalimumab niż w grupie placebo wykazywał zmniejszenie miejscowej dawki glukokortykoidu (współczynnik ryzyka dla zmniejszenia, 3,72; 95% CI, 1,09 do 12,71; P = 0,04). Znacznie większa liczba pacjentów w grupie otrzymującej adalimumab niż w grupie placebo przerwała stosowanie miejscowych glikokortykosteroidów (współczynnik ryzyka, 3,58, 95% CI, 1,24 do 10,32, P = 0,02). Jednak było więcej zdarzeń niepożądanych i poważniejszych zdarzeń niepożądanych w grupie adalimumab niż w grupie placebo. Najczęstszymi zdarzeniami niepożądanymi w grupie adalimumab były drobne infekcje, zaburzenia oddechowe i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Częstość zdarzeń niepożądanych na pacjento-rok była wyższa w grupie adalimumab niż w grupie placebo (10,07 vs. 6,51 zdarzeń na pacjento-rok). Liczba poważnych zdarzeń niepożądanych była również większa w grupie adalimumab niż w grupie placebo. Okres obserwacji w trakcie badania nie był wystarczająco długi, byśmy mogli wykryć takie zdarzenia, jak nowotwory i choroby demielinizacyjne. Wielkość próby wyklucza komentarze dotyczące rzadszych zdarzeń.
Ograniczenia badania obejmują wykorzystanie liczby komór przedniej komory (kryteria SUN) jako składnika pierwotnego punktu końcowego. Chociaż są uznane na całym świecie, kryteria SUN nie zostały zatwierdzone do użytku u dzieci. Wszyscy uczestniczący klinicyści zostali poinstruowani w zakresie oceny kryteriów SUN.
Podsumowując, adalimumab w połączeniu z metotreksatem był skuteczną terapią u dzieci i młodzieży z zapaleniem błony naczyniowej związanej z JIA. Jednak lek był związany z większą częstością występowania zdarzeń niepożądanych i ciężkich, niż placebo i metotreksat.
[więcej w: kodeks pracy badania lekarskie, histamina w żywności, neurovit na co ]

Tags: , ,

No Responses to “Adalimumab i metotreksat na zapalenie błony naczyniowej oka u młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów ad 7”

 1. Rafał Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: żeń szeń[...]

 2. Nela Says:

  brak w niej witam i mineralow, ktore sa bardzo potrzebne do funkcjonowania

 3. Esquire Says:

  [..] Cytowany fragment: szczoteczki do zębów[...]

 4. Mr. Lucky Says:

  Medycyna sryna…

Powiązane tematy z artykułem: histamina w żywności kodeks pracy badania lekarskie neurovit na co