Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Kwestie etyczne dotyczące testowania leków, zatwierdzania i ustalania cen: leki rozpuszczające skrzepy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W lipcu 1995 r. Departament Energii USA opublikował i opublikował w Internecie listę eksperymentów dotyczących promieniowania ludzkiego z udziałem departamentu lub jego poprzedników. Listę tę zastosowano w październiku w końcowym raporcie Komitetu Doradczego ds. Eksperymentów na Promieniowanie Ludzkie. Lista eksperymentów i raport końcowy (wynik starannej rekonstrukcji tych eksperymentów przeprowadzanych przez komitet doradczy) potwierdzają niedawną inicjatywę otwartości Departamentu Energetyki dotyczącą jej przeszłych i obecnych działań, w szczególności badań wspieranych przez departament, w których uczestniczyło ( i niewłaściwe wykorzystanie poprzez nadmierną ekspozycję) wielu ludzi w niektórych eksperymentach z jonizującym promieniowaniem 425 przeprowadzonych od wczesnych lat czterdziestych do wczesnych lat siedemdziesiątych. 21 września 1995 r. Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) zaproponował nowe zasady ochrony ludzi – szczególnie tych, którzy mogli w miarę możliwości uczestniczyć w badaniach biomedycznych w ustawieniu na izbę przyjęć. Zasady te wejdą w życie przed rozpoczęciem eksperymentalnego leczenia i zapewnią wąski wyjątek służący do zmiany obecnych przepisów FDA dotyczących świadomej zgody. Nowe przepisy mają na celu ograniczenie nieporozumień co do tego, kiedy takie badania mogą przebiegać bez uzyskania świadomej zgody – to znaczy, gdy zgody, której nie można uzyskać zwykłymi procedurami z właściwymi osobami, w tym tak zwanymi narażonymi osobnikami o niskim ryzyku, można zostać zniesione (przez instytucjonalną komisję odwoławczą, a nie przez podmioty), ponieważ zgoda nie może zostać odroczona nawet na podstawie proponowanych zasad.
Baruch A. Brody (Leon Jaworski profesor etyki biomedycznej w Baylor College of Medicine) dokładnie opracował cztery rozdziały, które stanowią kwestie etyczne w testowaniu leków, zatwierdzaniu i wycenie. Pojawia się w najbardziej sprzyjającym momencie, nie tylko z powodu kontrowersyjnych proponowanych zasad FDA i historycznych wyrażeń moralnych Departamentu Energii, ale dlatego, że po opublikowaniu standardowych przepisów Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) w 1974 r. I jego konferencji w Belmont w 1976 r. (i raporcie z 1979 r.) zdecydowana większość członków komisji odwoławczej ds. instytucjonalnych, których głównym zadaniem było i pozostaje przegląd protokołów naukowych, które wymagają udziału podmiotów ludzkich, mogła być przedwcześnie zakończona, że etyka badawcza koniec. Weź pod uwagę pięć punktów podkreślonych przez Brody: zastosuj zasadę równości przy wyborze tematów badań; upewnij się, że zapewniasz podmiotom poufność; należy także stosować zasadę niezależnych ocen korzyści i ryzyka; upewnić się, że każdy podmiot został odpowiednio poinformowany i rozumie, co zostało powiedziane, aby mógł on świadczyć świadomą zgodę; i upewnij się, że formularz zgody jest przejrzysty, ma prawdziwie informacyjne i jest podpisany. Dla Brody ego, który mówi, że jest po prostu opowiadaniem historii (a nie dla zwykłej lektury, zapewnij), zaczyna się tutaj tylko tutaj.
Brody stawia ogólne pytanie: Cokolwiek stało się z badaniem etyki. Jego ogólna odpowiedź brzmi, że ważne problemy bioetyczne nie zostały odpowiednio rozwiązane, ani w literaturze, ani w szczegółowych przepisach FDA i NIH
[przypisy: zatrucie atropiną, zespół amnestyczny, poduszka gryczana ]

Tags: , ,

No Responses to “Kwestie etyczne dotyczące testowania leków, zatwierdzania i ustalania cen: leki rozpuszczające skrzepy”

  1. Tobiasz Says:

    Sporo sie dowiedzialam

  2. Marbles Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: usuwanie zaćmy[...]

  3. Swerve Says:

    Te owsiki to takie cholerstwo

Powiązane tematy z artykułem: poduszka gryczana zatrucie atropiną zespół amnestyczny