Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Pielęgniarska siła robocza w czasach reformy służby zdrowia cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niebezpieczeństwo polega na tym, że w międzyczasie pracodawcy, nauczyciele i decydenci zmniejszą swoje inwestycje w pielęgniarstwo, gdy zauważą, że jest zdrowa siła robocza, a osoby, które w przeciwnym razie mogłyby być zainteresowane pielęgniarstwem, mogą wybrać inne ścieżki kariery, ponieważ jest mniej dostępnych miejsc pracy lub przejściowo obniżone płace. Ostateczna niepewność dotyczy zapotrzebowania na RN. ACA może stymulować dodatkowy popyt na RN, wraz ze wzrostem pokrycia ubezpieczeniowego, rozbudową zarządzanych przez pielęgniarkę ośrodków zdrowia oraz reformą systemu opieki, w której płatność ma być powiązana z jakością. Nie jest jednak jasne, w jakim stopniu RN, pielęgniarki lub inne pielęgniarki zajmujące się zaawansowaną praktyką przejmą wiodącą rolę w tych nowych modelach opieki i metodach opieki profilaktycznej bronionych przez ACA. Nie jest również jasne, czy RN-y będą przygotowane z umiejętnościami potrzebnymi do wyłaniania się ról w wiodących i zarządzających zespołami, wdrażaniu opieki skoncentrowanej na pacjencie i dostosowywaniu się do innych nieuchronnych zmian w zakresie obowiązków RN.
Pomimo prognoz poważnych niedoborów dokonanych zaledwie 10 lat temu, połączenie wysiłków politycznych, reagującego systemu edukacji, inicjatyw sektora prywatnego i skutków recesji doprowadziło do nieoczekiwanego wzrostu liczby personelu pielęgniarskiego. Jeśli ten wzrost będzie kontynuowany, pracownicy opieki będą w stanie lepiej odpowiedzieć na potrzeby opieki zdrowotnej Amerykanów, w tym na emeryturę wyżu demograficznego, a także na wiele wyzwań i konsekwencji wdrożenia reformy służby zdrowia. Wynik ten nie jest jednak pewny i jest mniej prawdopodobny, jeśli wzrost liczby młodych ludzi wkracza na stragany dla pielęgniarek, siła robocza w dalszym ciągu rośnie nierówno w całym kraju, lub personel pielęgniarski jest źle przygotowany do sprostania wyzwaniom szybko zmieniającej się opieki zdrowotnej system dostawy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Od RAND, Boston (DIA); Wydział Ekonomii, Dartmouth College, Hanover, NH (DOS); National Bureau of Economic Research, Cambridge, MA (DOS); i Vanderbilt University School of Nursing (UM, PIB), Centrum Interdyscyplinarnych Służb Zdrowia (UM, PIB) oraz Instytutu Medycyny i Zdrowia Publicznego (PIB), Uniwersytetu Vanderbilt, Nashville.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Auerbach DI, Buerhaus PI, Staiger DO. Zarejestrowana podaż pielęgniarki rośnie szybciej niż prognozowano w związku ze wzrostem liczby nowych osób w wieku 23-26 lat. Health Aff (Millwood) 2011; 30: 2286-2292
Crossref Web of Science Medline
2. Amerykańskie Stowarzyszenie Kolegiów Pielęgniarskich. AACN publikuje wstępne dane z ankiety rocznej 2012 (http://www.aacn.nche.edu/news/articles/2012/enrolldata).

3. Pryor JH, Hurtado S, DeAngelo L, Palucki Blake L, Tran S. Amerykański student pierwszego roku: krajowe normy upadku 2010. Los Angeles: UCLA Higher Education Research Institute, 2010.

4. Buerhaus PI, Auerbach DI, Staiger DO, Muench U. Prognozy dotyczące długoterminowego wzrostu liczby zatrudnionych pielęgniarek: analiza regionalna Nurs Econ 2013; 31: 13-17
Medline
5. Staiger DO, Auerbach DI, Buerhaus PI. Zarejestrowana podaż pracy pielęgniarki i recesja – czy jesteśmy w bańce. N Engl J Med 2012; 366: 1463-1465
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (39)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: badania wstępne do pracy zakres, kodeks pracy badania lekarskie, opilstwo ]

Tags: , ,

No Responses to “Pielęgniarska siła robocza w czasach reformy służby zdrowia cd”

  1. Kitchen Says:

    wydaje mi się, że miałam kiedyś coś takiego

  2. Maja Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Catering dietetyczny Gdańsk[...]

  3. Cereal Killer Says:

    Ja wole sie przebadac co roku

Powiązane tematy z artykułem: badania wstępne do pracy zakres kodeks pracy badania lekarskie opilstwo