Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Porażenie Paddlera

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jeden z nas, 40-letni lekarz (CHR), zdecydował się na spływy kajakowe. Kiedy miał dwie godziny nauki na płaskiej wodzie, jego kciuki i pierwsze dwa palce obu rąk stały się odrętwiałe. Przypisał objawy na zimno. Po kolejnych czterech godzinach nauki obudził się ze snu następnej nocy z mrowieniem w kciukach i pierwszych dwóch palcach obu dłoni. Rano nie mógł uruchomić samochodu, ponieważ jego prawa ręka nie miała siły, by przekręcić kluczyk w stacyjce. Przeszedł do bardziej zaawansowanego spływu kajakowego, z łagodnym bólem w prawym łokciu. Jednak po wywróceniu się w kaskady zdał sobie sprawę, że nie ma dość siły górnej części ciała, aby wykonać manewr krytyczny. Jadąc do domu, zauważył paczkulację pierwszego grzbietowego mięśnia międzykostnego prawej ręki.
Następnego dnia nadal nie mógł uruchomić samochodu prawą ręką ani przekręcić klamki. Badanie przez drugiego z nas, który jest neurologiem (VMT), ujawniło obustronną słabość wewnętrznych mięśni obu dłoni, z prawą ręką znacznie słabszą od lewej. Wystąpiło łagodne osłabienie wydłużenia nadgarstka oraz przywodzenia kciuka i porwania. W dwustronnym rozluźnieniu nerwu pośrodkowego istniało pewne drętwienie, ale brak osłabienia mięśni ramienia lub przedramienia. Jego refleks był normalny.
Z powodu tygodniowej abstynencji pływania kajakiem jego motor i funkcja czuciowa wróciły do normy. Objawy w rozmieszczeniu nerwów pośrodkowych, łokciowych i promieniowych były najbardziej zgodne z obustronnym rozciągliwym uszkodzeniem splotu ramiennego, prawdopodobnie z energetycznego przeprostu ramion podczas wiosłowania kajaka.
C. Harker Rhodes, MD, Ph.D.
Vijay M. Thadani, MD, Ph.D.
Dartmouth-Hitchcock Medical Center, Liban, NH 03755
[podobne: terapia falą uderzeniową, zakład opiekuńczo leczniczy, bromizm ]

Tags: , ,

No Responses to “Porażenie Paddlera”

 1. Houston Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: loża laminarna[...]

 2. Pinball Wizard Says:

  Nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia.

 3. Chocolate Thunder Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psychoterapia lublin[...]

 4. K-9 Says:

  to o czym pani pisze to nie objawy przedawkowania

Powiązane tematy z artykułem: bromizm terapia falą uderzeniową zakład opiekuńczo leczniczy