Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Reformowanie edukacji przedmedycznej – Out with Old, In with New cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wymagana będzie praca magisterska lub jej ekwiwalent, a uczniowie będą zachęcani do wzięcia udziału w zajęciach naukowych lub zawodowych przed uzyskaniem dyplomu. Aby zmniejszyć ryzyko, że uczniowie będą wymagać nieobecności w systemie pozaszkolnym, zwiększymy zakres wskazówek i porad udzielanych między akceptacją a maturą. Nadal będziemy wypełniać połowę każdej wprowadzanej klasy tradycyjnie przygotowanymi uczniami przedmałżeńskimi i po studiach licencjackich, aby zachować różnorodność. Dane i wyniki w szkole medycznej, rezydencji, stypendium i karierze będą śledzone w długotrwałym badaniu porównującym tych uczniów z ich tradycyjnie przygotowanymi rówieśnikami.
Wierzymy, że program o nazwie FlexMed mógłby radykalnie rozszerzyć edukacyjną, kulturową i społeczno-ekonomiczną różnorodność wchodzenia na zajęcia i pracowników służby zdrowia. Eliminując użycie MCAT, przestarzałe wymagania i zespół premedytacyjny , staramy się wybierać uczniów na podstawie bardziej holistycznej oceny ich osiągnięć, poszukując tych, którzy ryzykują podjęciem akademickich kursów; są bardziej samodzielni niż tradycyjni studenci medycyny; prowadzić bardziej naukowe, kliniczne i społecznie istotne kursy; i dążyć do niezależnego stypendium.
Wreszcie, pomimo ostatnich zmian, MCAT będzie nadal koncentrował się na treściach (chemii organicznej i fizyce), które mają niewielkie znaczenie dla praktyki medycznej lub nauki translacyjnej. Wynik MCAT okazał się trafny, niezawodny i przewidujący, ale jest wykorzystywany w niezamierzony sposób: jako surogat dla indywidualnej doskonałości akademickiej i miernik rankingów medycznych szkół.
Co więcej, poleganie szkół medycznych na MCAT skłania uczniów do poświęcenia dużej ilości czasu i pieniędzy na osiągnięcie jak najwyższego wyniku i skutecznie wyklucza uczniów o jasnych, kreatywnych i zmotywowanych umiejętnościach, którzy nie są silnymi badaczami. I tak jak kursy chemii odradzają uczniom mniejszościowym i kobietom dążenie do przygotowań premedytacyjnych, 4 MCAT może hamować dywersyfikację naszej puli wnioskodawców. Odłączenie gotowych preparatów od MCAT zachęci nas do opracowania bardziej odpowiednich kryteriów przyjęcia.
Propozycje Flexnera dotyczące bardziej ustrukturyzowanych programów nauczania były odpowiednie dla jego epoki i zrewolucjonizowały nauczanie, dochodzenie i praktykę medyczną. Ale zawiedliśmy go, pozwalając na skostnienie przedmedycznego programu nauczania pomimo postępu w nauce, praktyce klinicznej i technologii. Nasze czasy również wymagają obiektywizmu, zaangażowania i odwagi w poszukiwaniu lepszych sposobów przygotowania studentów do kariery w medycynie i naukach biomedycznych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 10 kwietnia 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Biura Dziekana ds. Edukacji Medycznej, Icahn School of Medicine na górze Synaj w Nowym Jorku.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Dalen JE, Alpert JS. Wymagania wstępne: czas na zmiany jest od dawna! Am J Med 2009; 122: 104-106
Crossref Web of Science Medline
2. Kanter SL. W kierunku zdrowej filozofii edukacji przedmedycznej Acad Med 2008; 83: 423-424
Crossref Medline
3. Dienstag JL. Trafność i rygor w edukacji przedmedycznej. N Engl J Med 2008; 359: 221-224
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. Barr DA, Matsui J, Wanat SF, Gonzalez ME. Kursy chemii jako punkt zwrotny dla studentów przedmedycznych. Adv Health Sci Educ Theory Pract. 2010, 15: 45-54
Crossref Web of Science Medline
5. Muller D, Kase N. Zakwestionowanie tradycyjnych wymagań przedmedycznych jako predyktorów sukcesu w szkole medycznej: program nauk humanistycznych i medycyny Mount Sinai School of Medicine. Acad Med 2010; 85: 1378-1383
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (13)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (19)
[patrz też: gospodarka wodno elektrolitowa, poduszka gryczana, trening umiejętności społecznych ]

Tags: , ,

No Responses to “Reformowanie edukacji przedmedycznej – Out with Old, In with New cd”

  1. Maja Says:

    Oprócz tego bardzo pomocne były rehabilitacje

  2. Gracjan Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kabiny prysznicowe z hydromasażem[...]

  3. Weronika Says:

    czy to moze zagrażać życiu nienarodzonego dziecka?

Powiązane tematy z artykułem: gospodarka wodno elektrolitowa poduszka gryczana trening umiejętności społecznych