Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Wiodący lekarze i klinicyści ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ale ponieważ na wydajność mikrosystemu wpływa zarówno jego kultura, jak i procesy, wyzwaniem jest przywództwo. Kultura zespołu kieruje podejmowaniem decyzji, w których protokoły nie zapewniają odpowiedniej odmiany i zachęca do współczucia w ustawieniach technicznych. Sposób, w jaki lokalni liderzy kliniczni mówią i działają, aby modelować równowagę między standardem a niestandardowym, technicznym i ludzkim, pomaga zdefiniować lokalną kulturę zespołu. Drugim zadaniem lidera klinicznego jest monitorowanie wydajności systemu. Złożone systemy wymagają codziennej kontroli w celu zminimalizowania niewłaściwej zmienności, wysokiej jakości i wydajności, zidentyfikowania i zajęcia możliwości poprawy, a mikrosystemy spełniają potrzeby pacjentów.
Dla większości klinicystów kontrola na odległość – przeglądanie zagregowanych danych procesowych i wyników oraz wpływanie na zachowania innych – jest wyzwaniem. Mogą nie być obeznani ze sprawozdaniami finansowymi lub nauką o pomiarach jakości. Historycznie, etykieta zawodowa zniechęca do jednoznacznego oceniania rówieśników. Jednak ostatnie doświadczenia sugerują, że szczegółowe dane dotyczące populacji i niezauważone porównania rówieśników omawiane w małych grupach mogą pomóc w zmniejszeniu niewłaściwej zmienności oraz poprawie jakości i wydajności. Zastosowanie tego wglądu może wymagać jawnego ustalenia oczekiwań i wezwania bliskich współpracowników do rozliczenia. Aby być skutecznym, lider kliniczny musi to zrobić.
Ostatnim zadaniem jest poprawa wydajności. Ani presja finansowa, ani presja nowych technologii nie ulegną szybkiemu zanikowi. Zwiększenie produktywności wymagane do sprostania przyszłym potrzebom przy istniejących zasobach wymaga innowacji i poprawy w zakresie realizacji opieki zdrowotnej. Przywódcy kliniczni muszą modelować połączenie pokory, zwątpienia, niespokojnej ciekawości i odwagi, aby odkrywać poza przyjętymi granicami, które napędzają organizacje do nieustającej poprawy pomimo preferencji kolegów dotyczących stabilności i znajomości.
W obliczu tych trudnych zadań, jak lider może prowadzić. Klinicyści mogliby odgrywać tę rolę łatwiej, gdyby byli odpowiedzialni lub byli uznanymi ekspertami. Ale niewielu klinicystów ma dostęp do takich narzędzi władzy, jak kontrola budżetu lub zdolność do zatrudniania i strzelania, a często wiedza medyczna jest tylko jednym z elementów wymaganych do zaspokojenia potrzeb pacjentów i osiągnięcia wspólnych celów. Zazwyczaj inni członkowie zespołu mają większą wiedzę w swoich dziedzinach – w tym takich dyscyplinach jak zarządzanie operacyjne – niż lider.
Kliniczne przywództwo wśród ekspertów obejmuje zapraszanie zespołu do określenia jego celu i zaprojektowania najbardziej efektywnego sposobu jego osiągnięcia. Liderzy tworzą odpowiednie środowisko, kierują rozmową i czasami wybierają spośród konkurujących opcji. Liderzy kliniczni są jednocześnie częścią zespołu i poza nim.
Bez formalnego autorytetu, jedynym narzędziem, które posiadają liderzy kliniczni, jest ich zachowanie: co mówią, jak to mówią i jak modelują dobre praktyki. Wybór języka2 – wyrażanie celów zespołu w zakresie tworzenia wartości, leczenia chorób, zapobiegania krzywdzeniu i dbania o pacjentów – a nawet ton głosu są niezbędnymi narzędziami przywódczymi. Przede wszystkim czołowi partnerzy w czterech kluczowych zadaniach wymagają zadawania pytań: Co staramy się osiągnąć. Jaki jest najlepszy sposób, aby to osiągnąć. Czy osiągamy oczekiwane rezultaty. Co możemy zrobić, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki. A czy nasze systemy są bezpieczne dla pacjentów.
Ten model przywództwa klinicznego jest sprzeczny z wieloma aktualnymi praktykami
[przypisy: opilstwo, terapia falą uderzeniową, sennik narodziny dziecka ]

Tags: , ,

No Responses to “Wiodący lekarze i klinicyści ad”

 1. Sara Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: lifestyle[...]

 2. Antonina Says:

  Rozumiem, że największy problem że nie ma badań

 3. Iga Says:

  Article marked with the noticed of: Odszkodowanie zdrowotne[...]

 4. Troubadour Says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

Powiązane tematy z artykułem: opilstwo sennik narodziny dziecka terapia falą uderzeniową