Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Kupony na leki na receptę – nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Tak więc obecnie polityka federalna zakazuje stosowania kuponów przez pacjentów w publicznych subsydiowanych programach ubezpieczeniowych takich jak Medicare i Medicaid. W tym roku kupony nie były wymienialne w Massachusetts; nacisku ze strony lobbystów branży, ustawodawca stanowy i gubernator postanowili tymczasowo zezwolić na użycie kuponów na leki, dla których nie jest dostępna wersja generyczna. Mówi się, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch . Kupony na leki nie stanowią wyjątku od tej reguły. Każdy lubi oszczędzać pieniądze, a kupony na niezbędne terapie mogą być pomocne dla niektórych pacjentów, szczególnie tych, którzy są w stanie zagrożenia życia, dla których nie ma uzasadnionych podstawowych substytutów. Jednak większość kuponów narkotykowych dotyczy terapii, dla których istnieją tańsze i potencjalnie równie skuteczne alternatywy. Lekarze muszą porozmawiać z ubezpieczonymi komercyjnie pacjentami o skutkach używania kuponów narkotykowych i upewnić się, że ich skłonność do ograniczania krótkoterminowych wydatków z kieszeni nie wiąże się z kosztami wyższych długoterminowych wydatków dla nich samych i społeczeństwo.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 28 sierpnia 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Sekcji Ogólnej Medycyny Wewnętrznej i Programu Stypendystów Klinicznych Roberta Wooda Johnsona, Szkoły Medycznej Uniwersytetu Yale oraz Centrum Badań i Oceny Skutków, Szpital Yale-New Haven – oba w New Haven, CT (JSR); oraz Wydział Farmakoepidemiologii i Farmakoekonomiki, Wydział Lekarski, Brigham i Szpital Kobiecy oraz Harvard Medical School – oba w Bostonie (ASK).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Kravitz RL, Epstein RM, Feldman MD, i in. Wpływ wniosków pacjentów na reklamowane leki przeciwdepresyjne skierowane bezpośrednio do konsumentów: randomizowane badanie kontrolowane. JAMA 2005; 293: 1995-2002 [Erratum, JAMA 2005; 294: 2436.]
Crossref Web of Science Medline
2. IMS Institute for Healthcare Informatics. Stosowanie leków w Stanach Zjednoczonych: przegląd z 2011 r. Kwiecień 2012 r. (Http://www.imshealth.com/ims/Global/Content/Insights/IMS%20Institute%20for%20Healthcare%20Informatics/IHII_Medicines_in_U.S_Report_2011.pdf) .

3. Stowarzyszenie Pharmaceutical Care Management, Visante. Jak kopie kuponów mogą podnieść koszty leków na receptę o 32 miliardy dolarów w ciągu następnej dekady. Listopad 2011 (http://www.pcmanet.org/images/stories/uploads/2011/Nov2011/visante%20copay%20coupon%20study.pdf).

4. Shrank WH, Choudhry NK, Agnew-Blais J, i in. Ogólny stan podstawiania praw może obniżyć wydatki na leki w ramach programu Medicaid. Health Aff (Millwood) 2010; 29: 1383-1390
Crossref Web of Science Medline
5. Grande D. Koszt kuponów narkotykowych. JAMA 2012; 307: 2375-2376
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (15)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (6)
[hasła pokrewne: sennik narodziny dziecka, badania medycyny pracy jak wyglądają, zakład opiekuńczo leczniczy ]

Tags: , ,

No Responses to “Kupony na leki na receptę – nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad cd”

 1. Dr. Cocktail Says:

  Bo lubię owoce… Jeść

 2. Swerve Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do testosteron[...]

 3. Thrasher Says:

  Co sądzicie o takiej metodzie leczenia

 4. Dark Horse Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: okulista wrocław prywanie[...]

 5. Kamila Says:

  coś czuje ze bez lekarza i tak się nie obejdzie

Powiązane tematy z artykułem: badania medycyny pracy jak wyglądają sennik narodziny dziecka zakład opiekuńczo leczniczy