Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Ocena kompetencji w zakresie zezwoleń na ukryte bronie – rola lekarza ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Na przykład od 2005 r. Ponad 150 osób, które otrzymały zezwolenia na noszenie ukrytej broni w Michigan, popełniło samobójstwo. W Północnej Karolinie przez ponad 5 lat ponad 2400 posiadaczy zezwoleń zostało skazanych za przestępstwa, w tym 900 za jazdę po pijanemu. przestępstwa i ponad 200 zbrodni.4 Biorąc pod uwagę liczbę pacjentów z co najmniej jednym stanem, który może mieć wpływ na ich funkcje fizyczne lub psychiczne, trudno jest zobaczyć, w jaki sposób lekarze mogą ocenić bezpieczeństwo w przypadku braku kompleksowych standardów. Zamiast tego lekarze mogą zdecydować, czy mają podpisywać się na takich pozwoleniach, kierowanych przez ich własne poglądy na temat posiadania broni, jak przez każdy standard. Analogiczna sytuacja wynika z wymogu medycznej odprawy w przypadku wydawania komercyjnych licencji na pojazdy silnikowe. Departament Transportu wydał jednak szczegółowe regulacje dotyczące tego, kto jest uznawany za licencjonowanego lekarza sądowego w odniesieniu do fizycznych transportu, czasu, na jaki udzielono zwolnienia, oraz warunków, które mogą wpływać na bezpieczeństwo, w tym na układ mięśniowo-szkieletowy, sercowy, oddechowy, neurologiczny, hormonalny , emocjonalne i psychiatryczne. Wnioskodawcy ubiegający się o licencje kierowcy komercyjnego muszą umówić się na wizytę u lekarza, która jest traktowana jako wizyta w biurze i odpowiednio rozliczona. Lekarz może zalecić powtórne oceny – na przykład pacjentom z ciężkim nadciśnieniem lub zapaleniem stawów. Natomiast formularze, o które lekarze są proszeni o wypełnienie wniosków o pozwolenia na broń ukrytą, nie zawierają szczegółowych informacji na temat tego, co należy ocenić lub ujawnić, a także różnią się znacznie w zależności od jurysdykcji.
Po drugie, mogą istnieć znaczne różnice w tym, co uważa się za umysłowe i fizyczne kompetencje do noszenia ukrytej broni. Rozsądni lekarze mogą się nie zgodzić co do tego, czy pacjenci z chorobą Parkinsona, wcześniejszymi udarami, migotaniem przedsionków, napadami padaczkowymi lub przewlekłym bólem są fizycznie zdolni do bezpiecznego używania broni, a także o tym, czy osoby z depresją, nadużywaniem substancji lub alkoholu w przeszłości, niepokojem lub bezsenność lub którzy przyjmują leki psychotropowe są do tego zdolni psychicznie. Potrzebne są wytyczne dotyczące potrzeb i protokołów zbierania toksykologii moczu lub raportów dotyczących alkoholu we krwi, aby wykluczyć używanie narkotyków lub alkoholu przed podpisaniem pozwolenia.
Po trzecie, wnioski o podpisanie pozwolenia na broń ukrytą mogą przysparzać lekarzom pytań natury etycznej. Na przykład, czy lekarze powinni ujawniać dane osobowe na temat dzieciństwa pacjenta, takie jak historia wykorzystywania seksualnego. Wielu lekarzy może uznać udział w zatwierdzaniu broni ukrytej za nieetyczną, ponieważ nie służy ona pierwszemu celowi medycyny i może naruszać ich przekonania religijne. (Taki sprzeciw sumienia jest podobny do sprzeciwu lekarzy, którzy sprzeciwiają się zapewnieniu antykoncepcji kobietom samotnym). Jeśli lekarze nie chcą uczestniczyć w tych ocenach, mogą informować organy ścigania, chociaż mogą obawiać się, że nie podpisanie pozwolenia spowoduje uszkodzenie ich relacja lekarz-pacjent.
Po czwarte, kilka kwestii prawnych wymaga wyjaśnienia. Kiedy lekarze przekazują państwu prywatne informacje na temat zdrowia, są potencjalnie narażeni na roszczenia z tytułu odpowiedzialności w ramach Ustawy o Przenoszalności Ubezpieczenia Zdrowotnego i Odpowiedzialności
[patrz też: sennik narodziny dziecka, trening umiejętności społecznych, soda a rak ]

Tags: , ,

No Responses to “Ocena kompetencji w zakresie zezwoleń na ukryte bronie – rola lekarza ad”

 1. Olaf Says:

  to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

 2. Łukasz Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu alergia u dzieci[...]

 3. Ewa Says:

  Słyszałam że pomaga na dolegliwości trawienne

 4. Elena Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentofobia[...]

 5. Ryszard Says:

  Moja babcia ma zaćmę

Powiązane tematy z artykułem: sennik narodziny dziecka soda a rak trening umiejętności społecznych