Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Odpowiedzialne przepisywanie cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jest to podejście stosowane przez Centers for Medicare i Medicaid Service (CMS) dla odpowiedzialnych organizacji opiekuńczych (ACO) i przez PQRS. Ponieważ organizacje takie jak ACO są odpowiedzialne za określone populacje, płatnicy mogą monitorować jakość poprzez analizę roszczeń. Jakość przepisywania może być szczególnie podatna na takie podejście. Miary wydajności oparte na twierdzeniach na receptach mogą obejmować na przykład stosunek liczby ludności do leczenia drugiej linii do opcji pierwszej linii lub stosunek nazw marek do leków generycznych w klasach leków, w których istnieje wiele rodzajów generycznych. Monitorowanie może pozwolić na skuteczne ustalenie reakcji klinicystów na nowe ostrzeżenia o narkotykach, a analiza szkodliwości może określić ilościowo długoterminowe przestrzeganie bezpiecznych, skutecznych leków. Odpowiedzialne środki przepisywania mogłyby również uwzględniać koszty. Chociaż niektórzy płatnicy mogą sprawić, że dostawcy będą rozliczani z wydatków na receptę, programy CMS jeszcze tego nie robią. Obliczenia współdzielonego oszczędzania CMS są obecnie oparte tylko na wydatkach szpitalnych i ambulatoryjnych, ale nie wyklucza to włączenia wydatków na receptę do środków jakości. Chociaż decyzje w sprawie przepisywania leków powinny być kierowane przede wszystkim bezpieczeństwem i skutecznością, koszty mogą być odpowiednim kryterium dla leków równie bezpiecznych i skutecznych. Uwzględnianie kosztów może również zniechęcać do korzystania z nowo zatwierdzonych markowych leków, które nie mają korzyści związanych z bezpieczeństwem lub skutecznością – narkotyków z potencjalnymi niedociągnięciami, które miały mniej czasu na pojawienie się.
Wraz z rozszerzaniem zakresu ubezpieczeń musimy zapewnić, że większy dostęp do leków na receptę zapewnia lepsze zdrowie, a nie szkody. Potrzeba usprawnienia działań w zakresie wyników, jaką mają reformy systemu opieki zdrowotnej, jest dobrze znana3. Najlepiej byłoby, gdybyśmy oceniali wyniki wycenione przez pacjentów, ale ze względu na wykonalność wiele środków skupia się na zastępczych punktach końcowych. Aby poprawić stan zdrowia, takie punkty końcowe muszą być oparte na mocnych dowodach, a sposób, w jaki się tam dostaniesz, ma znaczenie. Udoskonalenie środków w celu uwzględnienia najlepszych dowodów i koncepcji odpowiedzialnego przepisywania leków może promować stosowanie najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych leków, lepiej dostosować środki do naszych obowiązków zawodowych i zmaksymalizować szansę, że spełnienie celowych środków wydajności przełoży się na poprawę zdrowia populacji.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Instytutu Zdrowia w Dartmouth i Praktyki Klinicznej (NEM, LMS, ESF, SW) i Dartmouth Hitchcock Medical Center (NEM) – oba w Libanie, NH; Wydział Medycyny Społecznej i Rodzinnej, Geisel School of Medicine w Dartmouth, Hanower, NH (NEM, LMS, ESF, SW); i grupa wyników Veterans Affairs, White River Junction, VT (LMS, SW).

Materiał uzupełniający
Referencje (3)
1. Actos (tabletki chlorowodorku pioglitazonu: informacje dotyczące przepisywania: Silver Spring, MD: Food and Drug Administration, 2007 (http://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2007/021073s031lbl.pdf).

2. Beckett NS, Peters R, Fletcher AE i in Leczenie nadciśnienia tętniczego u pacjentów w wieku 80 lat i starszych. N Engl J Med 2008; 358: 1887-1898
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Fisher ES, McClellan MB, Safran DG. Budowanie ścieżki do odpowiedzialnej opieki. N Engl J Med 2011; 365: 2445-2447
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: zespół amnestyczny korsakowa, sennik narodziny dziecka, badania wstępne do pracy zakres ]

Tags: , ,

No Responses to “Odpowiedzialne przepisywanie cd”

 1. Nel Says:

  Article marked with the noticed of: Psycholog[...]

 2. Dr. Cocktail Says:

  Polecono mi fototerapię

 3. Olivier Says:

  Article marked with the noticed of: moczenie nocne[...]

 4. Blister Says:

  Ciekawe te informacje ale nie u nas

Powiązane tematy z artykułem: badania wstępne do pracy zakres sennik narodziny dziecka zespół amnestyczny korsakowa