Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Reevaluating “Made in America” – dwa pomysły na ograniczenie kosztów z zagranicy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wydatki na głowę w Stanach Zjednoczonych w przeliczeniu na jednego mieszkańca są ponad dwukrotnie wyższe niż w większości innych wysoko uprzemysłowionych krajów wysoko uprzemysłowionych (patrz wykres), jednak wyniki dotyczące wskaźników stanu zdrowia są często gorsze. Niedawno Instytut Medycyny poinformował, że w Stanach Zjednoczonych występuje uderzająco trwały i wszechobecny wzorzec wyższej śmiertelności i gorszego stanu zdrowia niż w innych krajach o wysokim dochodzie.1 Uważamy, że ta słaba korelacja między wydatkami a wynikami powinna skłonić do ponownej oceny obecnych wysiłków na rzecz ograniczenia kosztów. W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, które zwykle mają orientację Made in America , wiele innych krajów rutynowo włącza i przyjmuje polityki opracowane w innych krajach w celu poprawy własnych systemów opieki zdrowotnej. Ten amerykański sposób myślenia jest sprzeczny z globalnym transferem pomysłów, który stał się drugą naturą w badaniach biomedycznych i wielu innych branżach. Wyjątkowość amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej jest często wymieniana jako powód, dla którego nie bada się międzynarodowych metod ograniczania kosztów, a jednak wiele cech naszego systemu zostało dostosowanych do tych w innych uprzemysłowionych krajach; na przykład pracownicze ubezpieczenie zdrowotne pochodzi z Niemiec, a hospicjum zostało zaadaptowane z Wielkiej Brytanii.
Przez wiele lat pisano artykuły o wysokich cenach, jakie Stany Zjednoczone płacą za usługi medyczne, oraz o tym, w jaki sposób ustalanie stawek dla wszystkich płatników, ceny referencyjne i budżety globalne mogą obniżyć ceny płacone przez Stany Zjednoczone za usługi.2 Zbadaliśmy dwa dodatkowe strategie cenowe ograniczające koszty, które można by dostosować do amerykańskiego kontekstu opieki zdrowotnej: system płatności pakietowej z Niemiec i korekta cen wynikająca z wolumenu z Japonii. Te obiecujące polityki można by wprowadzić raczej jako dostosowania techniczne istniejącego systemu płatności niż wymagające reformy na dużą skalę – możliwość, która uczyniłaby dyskusję na temat wyjątkowości . Ponadto doświadczenia międzynarodowe mogłyby dostarczyć wskazówek na temat prawdopodobnych skutków i niezamierzonych konsekwencji, gdyby te podejścia zostały przyjęte w Stanach Zjednoczonych.
Chociaż pierwotna metoda płatności w Niemczech w szpitalnej opiece szpitalnej, która korzysta z grup związanych z diagnozą (DRG), pochodzi z USA, istnieją pewne wyraźne różnice między dwoma krajami w jej stosowaniu. Skutki tych różnic ujawniają się w wydatkach szpitalnych. Według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) średnia płatność za hospitalizację w Stanach Zjednoczonych wynosi ponad 19 000 USD, podczas gdy w Niemczech jest to mniej niż 5000 USD, mimo że niemieccy pacjenci pozostają w szpitalu o prawie 50% dłużej, średnio, niż amerykańscy pacjenci.
Niemiecki system DRG powoduje łączone płatności obejmujące usługi lekarza i epizod opiekuńczości trwający 30 dni po przyjęciu lub, w przypadku pacjentów w bardzo skomplikowanych warunkach, wszelką opiekę świadczoną przed przekroczeniem górnego limitu długości pobytu. W przypadku ponownej hospitalizacji nie ma dodatkowej opłaty, chociaż istnieją pewne wyjątki od tej reguły związane z tym, czy pierwszy i drugi przyjęty jest klinicznie powiązany i czy planowana jest readmisja
[przypisy: zespół amnestyczny korsakowa, zespół amnestyczny, soda a rak ]

Tags: , ,

No Responses to “Reevaluating “Made in America” – dwa pomysły na ograniczenie kosztów z zagranicy”

 1. Old Regret Says:

  Co z suplementami diety zalecanymi

 2. Liwia Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: klinika medycyny estetycznej warszawa[...]

 3. Liwia Says:

  W suplemencie jest dużo składników potrzebnych przy chorobie tarczycy

 4. Shooter Says:

  Article marked with the noticed of: serum do włosów[...]

 5. Magdalena Says:

  Prawie wszystkie owoce mają witaminę C, minerały, barwniki

 6. Olaf Says:

  Article marked with the noticed of: boldenone[...]

 7. Zoja Says:

  Ludzie są chronicznie zmęczeni

Powiązane tematy z artykułem: soda a rak zespół amnestyczny zespół amnestyczny korsakowa