Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Zabezpieczenie dzieci – badania pediatryczne w zakresie medycznych środków zaradczych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W 2011 r. Przeprowadzone przez rząd Stanów Zjednoczonych badanie gotowości do bioterroryzmu zbadało prawdopodobny wynik wypuszczenia na dużą skalę zarodników wąglika w mieście takim jak San Francisco. Zjawisko o nazwie kodowej Dark Zephyr spowodowało otrzeźwienie: dotknęło by prawie 8 milionów ludzi, z których prawie jedna czwarta byłaby dziećmi1. Jeśli takie zdarzenie miało miejsce, aktualne plany reakcji wymagają dystrybucji odpowiednich antybiotyków i szczepienia dotkniętych populacji cywilnych za pomocą wąglika zaadsorbowana szczepionka (AVA). Chociaż szczepionka została wyprodukowana przez ponad cztery dziesięciolecia i została bezpiecznie podana do ponad miliona dorosłych w wojsku, nie ma historii stosowania u dzieci i nie ma ostatecznego zrozumienia, jak szczepionka wpłynie na nich. W zeszłym roku Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej Kathleen Sebelius zwróciła się do Komisji Prezydenckiej ds. Badań nad zagadnieniami bioetycznymi, którą przewodniczę, o zapoznanie się z kwestiami etycznymi dotyczącymi prowadzenia badań nad AVA u dzieci. Ogólnie rzecz biorąc, Komisja Bioetyczna została poproszona o rozważenie badań pediatrycznych dotyczących medycznych środków zaradczych obejmujących wszelkie produkty i interwencje regulowane przez Food and Drug Administration i przeznaczone do stosowania w odpowiedzi na ataki chemiczne, biologiczne, radiologiczne lub nuklearne. Wniosek ten był zgodny z zaleceniem National Biodefense Science Board, zgodnie z którym rząd bada bezpieczeństwo i immunogenność AVA u dzieci przed atakiem wąglika, zależnie od szczegółowej oceny etycznej.
Komisja Bioetyczna zakończyła w raporcie opublikowanym 19 marca, że przed rozważeniem pediatrycznych prób AVA przed rozpoczęciem badania, należy podjąć dalsze kroki, w tym dodatkowe badania u dorosłych, aby pomóc w zapewnieniu ryzyka dla dzieci, które nie tolerują korzyści bezpośrednio z uczestnictwa w badaniu – można zmniejszyć do poziomu stanowiącego jedynie minimalne ryzyko dla ich zdrowia lub dobrego samopoczucia. Komisja uznała zarówno obowiązek rządu w zakresie ochrony poszczególnych dzieci przed nieuzasadnionym ryzykiem podczas badań, jak i obowiązek ochrony wszystkich dzieci w sytuacji zagrożenia poprzez przygotowanie się.
Badania pediatryczne są etycznie odmienne od badań prowadzonych u dorosłych. Właściwe osoby dorosłe mogą wyrazić zgodę na podejmowanie ryzyka na rzecz osób trzecich, dzieci są prawnie zabronione i etycznie niezdolne do tego. Badania pediatryczne nad medycznymi środkami zaradczymi stanowią zatem dodatkowe wyzwania etyczne, zarówno pod względem abstrakcji (brak zdarzenia terrorystycznego, jak i zdarzenia poprzedzającego , gdy prawdopodobieństwo ataku jest nieznane i być może niepoznawalne) i po wydarzeniu, gdy stawką są indywidualne życie .
Komisja Bioetyczna stwierdziła, że badania pediatryczne przed pediatrią dotyczące medycznych środków zaradczych są zasadniczo etyczne tylko wtedy, gdy stanowią minimalne ryzyko dla uczestników badania. Minimalne ryzyko jest porównywalne do tego, jakie zdrowe dzieci żyjące w bezpiecznym środowisku zwykle stają w codziennym życiu lub podczas rutynowych badań lekarskich.2
Ten wniosek, który ma na celu ograniczenie ryzyka badawczego dla poszczególnych uczestników dzieci, wynika z uwzględnienia trzech cech takich badań, które stanowią wyzwanie dla tradycyjnej etyki badawczej: badania obejmują potencjalne leczenie lub zapobieganie wysoce upośledzającemu lub śmiertelnemu stanowi, którego nikt jeszcze nie zakontraktował ; ma na celu określenie, jak najlepiej leczyć stan wynikający z zdarzenia, którego prawdopodobieństwo wystąpienia nie jest znane; i chociaż zdobyta wiedza może być przydatna do przyszłego leczenia, mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy mieli okazji jej użyć.
Aby być etycznym, badania z udziałem dzieci muszą generalnie stanowić nie większe niż minimalne ryzyko dla uczestników, chyba że badania przedstawiają perspektywę bezpośredniej korzyści
[patrz też: zatrucie bromem, histamina w żywności, opilstwo ]

Tags: , ,

No Responses to “Zabezpieczenie dzieci – badania pediatryczne w zakresie medycznych środków zaradczych”

  1. Kuba Says:

    czy to koniecznie musi być olej lniany budwigowy?

  2. Krystian Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: protetyka bielsko biała[...]

  3. Adrian Says:

    Dobry fizjoterapeuta, na podstawie wyników badań będzie potrafił ocenić

Powiązane tematy z artykułem: histamina w żywności opilstwo zatrucie bromem