Endometrioza przyczyny i objawy
Zdrowe jedzenie oraz zdrowa dieta

Zazdrość – strategia reform

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Arystoteles widział zazdrość jako ból spowodowany szczęściem innych . Średniowieczni teologowie uważali to za grzech śmiertelny, aw czyśćcu Dantego, zazdrośni mieli przymknięte oczy. Niemniej jednak uważamy, że zazdrość ma odpowiednie miejsce w polityce zdrowotnej, jeśli w tym przypadku oznacza to, że systemy opieki zdrowotnej walczą o rozwiązanie konkretnych słabości poprzez identyfikację mocnych stron innych systemów, które mogłyby naśladować. Strategiczna zazdrość może być szczególnie przydatna w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, gdzie krytycy wymieniają najsłabsze aspekty systemu innego kraju – słabe relacje w Stanach Zjednoczonych i czasy oczekiwania w Wielkiej Brytanii – aby zracjonalizować zastój we własnym zakresie. Ale jeśli zamiast tego skupimy się na najbardziej pozytywnych aspektach każdego systemu, cechach, które powinny wzbudzać zazdrość, możemy znaleźć rozwiązania dla wyzwań każdego kraju, oddalonych tylko o ocean.
Na początek Stany Zjednoczone powinny zazdrościć zaangażowania Wielkiej Brytanii w powszechny dostęp do opieki zdrowotnej, nie dlatego, że sugeruje ona moralną wyższość, ale dlatego, że przynosi strategiczną przewagę. Tylko wtedy, gdy społeczeństwa zobowiązują się do pokrycia wszystkich swoich obywateli swoimi ograniczonymi zasobami, podejmują trudną pracę polegającą na poprawie wartości opieki. W związku z tym praktycznie każde ważne badanie pokazuje, że systemy obejmujące wszystkich obywateli osiągają lepsze wyniki przy niższych kosztach
Powszechny zasięg stwarza wyzwania – w szczególności racjonowanie wynikające z konkurencji o rzadkie fundusze. Ale bez zaangażowania w powszechny zasięg, zbyt łatwo jest rozwiązać problemy finansowe, nie ubezpieczając ani nie dbając o ludzi. Uniwersalny zasięg wymusza dyscyplinę. Kształtuje także solidarność społeczną, odpowiedzialność społeczną, a nawet zuchwałe aspiracje. Na przykład w amerykańskich instytucjach zespoły udarowe myślą o tym, by bardzo dbać o ludzi, którzy mieli udary. W angielskiej National Health Service (NHS, która jest administrowana oddzielnie w Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii), zespoły udarowe robią to samo, ale także myślą o tym, jak zmniejszyć udary w danej populacji.
Anglicy ze swojej strony powinni zazdrościć Amerykanom ich wyborów i konkurencji, która zmusza organizacje opieki zdrowotnej do reagowania na ich potrzeby i potrzeby. Oparcie USA na zasadach rynkowych stworzyło ogromne laboratorium, z najlepszymi organizacjami definiującymi to, co jest możliwe, a destrukcyjnymi innowatorami wstrząsającymi rynkiem.
Dowody faworyzujące konkurencję są coraz bardziej nieuniknione nawet w Anglii. W zeszłym roku londyński Urząd ds. Ekonomiki Zdrowia stwierdził, że konkurencja może poprawić jakość opieki zdrowotnej, a wejście nowych dostawców może być ważnym źródłem innowacji. 2 Anglia potrzebuje innowacji, ponieważ NHS pozostaje w tyle pacjenci.3 Pacjenci w Anglii otrzymują to, co im się podaje: jeśli ich miejscowym szpitalem jest Stafford, gdzie niedawne dochodzenie potwierdziło, że opieka była przerażająca , lub nie mogą otrzymać wizyty u lekarza ogólnego przez dwa tygodnie, to jest po prostu pech.
Najlepsi amerykańscy dostawcy uzyskują duży udział w rynku, ponieważ zdobywają lojalność pacjentów dzięki doskonałym wynikom i usługom. Nie widzimy powodu, dla którego powszechny dostęp byłby sprzeczny z wyborem i konkurencją
[patrz też: przegladarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe, zatrucie atropiną, zatrucie bromem ]

Tags: , ,

No Responses to “Zazdrość – strategia reform”

 1. Dominika Says:

  Błagam, dokształćcie się trochę.

 2. Dorian Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu acerola[...]

 3. Emma Says:

  Ból był tak nieznośny, że wybudzał mnie ze snu

 4. Kitchen Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zdjęcie zębów[...]

 5. Konrad Says:

  Też słyszałam bardzo dobre opinie o rehabilitacji

 6. Jan Says:

  Article marked with the noticed of: apteczki[...]

 7. Michał Says:

  W moim domu rodzinnym był taki zwyczaj

Powiązane tematy z artykułem: przegladarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe zatrucie atropiną zatrucie bromem